Savarankiškumo ugdymo centras "Kitaip"

„A.C. Patrioje“ savarankiškumo ugdymo sritis gyvuoja nuo 2007 metų, kai darbuotojai ėmė organizuoti stovyklas bei patyriminius žygius globos namuose augantiems ar augusiems jaunuoliams. Pastebėjome, jog išvykų metu patirtus įspūdžius, įgytas žinias, grįžę į globos namus jaunuoliai greitai pamiršta. Tad 2009 m. buvo įkurtas Savarankiškumo ugdymo centras „Kitaip“, kurį sudarė lydimasis būstas (apgyvendinimas) ir konsultacinis centras (individualus konsultavimas, palydėjimas tvarkantis dokumentus, užimtumas, išvykstamosios veiklos ir pan.).

KITAIP JAUNIMO UGDYMO CENTRAS

Didžiuojamės savo veikla

Mūsų veiklos principai

Pasitikėjimu ir atvirumu grįstas santykis

Gerbiame jaunuolių istorijas ir sunkumus. Jaunuolį paprastai lydi savarankiškumo keliu vienas darbuotojas, kuris su juo bendrauja, iškilus sunkumams konsultuoja, padeda jaunuoliui aukti ir stiprėti kaip asmenybei.

Nuoseklus, tęstinis, į individualius jaunuolio poreikius orientuotas lydėjimas

Jaunuolio įgalinimas

Jaunuolis pats stengiasi įveikti kilusius iššūkius. Darbuotojai padeda, būna šalia, pastiprina, parodo, paaiškina, tačiau nedaro už jaunuolį.

Centro tikslas – suteikti pagalbą 16-29 m. jaunam žmogui, augančiam ar augusiam globoje. „Kitaip“ darbuotojai ruošia jaunuolius savarankiškam gyvenimui. Padeda įgyti socialinių, bendravimo įgūdžių, kviečia išbandyti save naujose veiklose (patyriminis žygis, iniciatyvos, mokymai, pameistrystė ir pan.). Padeda susirasti mokymosi įstaigą, darbą ir jame likti.

Didžiuojamės savo veikla

Mūsų centro veikla

Individualus konsultavimas ir informavimas

Jaunuoliams teikiame tęstines, nuoseklias individualias konsultacijas, kurių metu jaunuoliai mokosi spręsti kylančius iššūkius kasdieniniame gyvenime, mokykloje, darbe, santykiuose, šeimoje ar globos namuose.

Palydėjimas tvarkantis dokumentus

Jaunuoliams padedame susitvarkyti reikiamus dokumentus išėjus iš globos namų, globėjų, šeimynų: dėl socialinio bendrabučio ar būto, vienkartinę išmoką, stojant į mokyklą, stojant į užimtumo tarnybą, dėl sveikatos ir pan.

Grupiniai užsiėmimai

Jaunuoliams organizuojame grupines ir išvykstamąsias veiklas: dienos išvykas, stovyklas, patyriminius žygius, tarptautinius mainus ir pan. Jų metu jaunuoliai mokosi socialinių, konfliktų valdymo, sprendimo priėmimo, bendravimo ir kt. įgūdžių.

Apgyvendinimas

Jaunuoliams teikiame iki 1 m. apgyvendinimo ir intensyvaus savarankiškumo ugdymo paslaugą lydimajame būste. Jaunuolius skatiname siekti individualių tikslų, ugdome bendravimo, konfliktų valdymo, sprendimo priėmimo, finansų ir laiko planavimo, higienos ir kitų socialinių įgūdžių.

Pameistrystė

Jaunuolis turi galimybę 160 val. praktiškai išbandyti norimą specialybę. Tai yra reali galimybė “pasimatuoti” profesiją. 

Komunikacija su partneriais

Komunikacija su organizacijomis, įstaigomis, kuriose jaunuoliai gyvena, mokosi, gydosi ir pan.

Mūsų naujienas galite sekti ir socialiniuose tinkluose: