Jaunuoliai, kurie nori mokytis, tobulėti, siekti savarankiškumo ir kontrolės savo pačių gyvenime – gali pretenduoti į mokslo stipendiją. O rugsėjo pradžioje vyko šios mokslo stipendijos alumni vakaras ir 3 dienų stovykla jaunuoliams vis dar esantiems šioje programoje.

 

AR GERAI DŽIAUGTIS, KAD IR KITAM BLOGAI?

Išties labiau tai tiesiog palengvėjimas, kad su sunkumais šiame pasaulyje susiduri ne vienintelis. Panašių atsiliepimų galima buvo rasti ir pačios stovyklos metu.

Jaunuoliai vieningai kartojo, jog lengviau atsiskleisti žmonėms, kurie tave supranta ir išgyvena panašius jausmus. O saugi aplinka, jaukus priėmimas, draugiški veidai – padeda kur kas paprasčiau atsiverti.

Nors kai ką į šią stipendiją galbūt priviliojo tik papildomi pinigai – galiausiai čia jie rado kur kas daugiau.

Ne vienas jaunuolis gyvenime jautėsi atstumtas, jautė pavydą žvelgdamasi į kitus, stengėsi visada išlikti po nepralaužiamais šarvais, per arti neprisileisti žmonių, visada įtariai vertinti aplinkinius… Bet radę sau artimą bendruomenę jie gali tarsi lengviau ĮKVĖPTI. Rasti būdų kaip pradėti savo gyvenimą iš naujo ir jį nuspalvinti ryškesnėmis spalvomis.

Stovyklos metu analizavome savo jausmus, mokėmės jausti save, pasirūpinti pirmiausia savo gerove ir pastebėti akimirkos grožį kasdienybėje. Nors kiekvienas jaunuolis savyje neša skirtingus išgyvenimus – visi surado bendrų sąlyčio taškų tarpusavyje. Žavimės, kai gimsta nuoširdūs santykiai ir gražios draugystės.

Džiaugiamės kiekvienu, kuris prisijungia prie mūsų, nes su kiekvienu užmezgame itin glaudų ryšį. Lygiai taip pat didžiuojamės ir visais jų pasiekimais bei teigiamais gyvenimo pokyčiais.

O ypač, kai matome užsidegantį norą ir toliau dalyvauti Patria užsiėmimuose, palaikyti ryšį, galbūt net padėti kitiems ir toliau mokytis.

 

Šiuo metu programoje yra 27 stipendiją gaunantys jaunuoliai. Visiems jiems puikiai sekasi po truputį savarankiškai valdyti savo gyvenimą, lankyti mokymo įstaigas, planuoti savo išlaidas ir ataskaitas. Visi sako, jog stipendijos programa puiki paspirtis ir galimybė išmokti sėkmingai įsilieti į suaugusiųjų pasaulį.

NET JEI TAI, KAS VIENIJA YRA SUNKUMAI – BENDRYSTĖ PADEDA ĮVEIKTI JUOS DAUG LENGVIAU. PRISIJUNK!

                                    Ačiū fondui „Kinder- und Jungendforderung in Litauen” už paramą ir suteiktas galimybes mūsų Jaunuoliams.